O mně

Studoval jsem na Vysoké škole Báňské – Technické univerzitě Ostrava obor informační a výpočetní technologie.

Již při vysoké škole jsem se věnoval IT naplno a pracoval jsem pro webhostingovou společnost e-BAAN Net s.r.o. (banan.cz), kde jsem si poprvé osahal správu operačních sysémů Linux. Po několika letech u této společnosti jsem se přestěhoval do Prahy, kde jsem nejprve pracoval pro webhostingovou společnost Thinline s.r.o. (Český hosting).

Za dobu této praxe jsem se naučil řešit nejrůznější problémy, monitoring systémů, nastavení zálohování, práci s webserverem a vše co se může hodit okolo provozu webových stránek (nastavení různých domén, identifikace DDOS útočníka a jeho blokace, nasazování SSL certifikátů, …).

Po nějaké době jsem upustil od webhostingových společností a začal jsem pracovat ve společnosti AARON GROUP s.r.o., kde jsem se naučil jak na automatizaci rutinních úloh, jak pracovat s nástroji pro rychlé fulltextové vyhledávání a co obnáší starost okolo aplikací napsaných v Javě běžících na aplikačním serveru JBoss.

Ve volném čase se věnuji pomoci společnosti Openservis při provozu a rozvoji serverů, na kterých běží stovky eshopů na redakčním systému Prestashop.